25 Kasım Çarşamba , 2020
Anasayfa / Başkan / Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

 

Türk Ocağı 1912’de kurulmuş gönüllü, tarihi bir fikir ve kültür kuruluşudur.
Türk Milletinin ve devletinin varlığının ve birliğinin devamını sağlamak için kurulan Türk Ocağı, Cumhuriyetten önce ve sonra devlet büyükleri tarafından desteklenmiş bir kuruluştur.

Milli mücadelede ve sonrasında Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında Türk Ocağının harcı bulunmaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk’de “Yeni Türk Devleti’nin kuruluşunda en çok Türk Ocaklarına güvendiğini” birçok defa ifade etmiştir.
Sadece Türkiye Türklüğü değil, bütün Türk Dünyasını kucaklayan Türk Ocağı bu yönüyle şemsiyesi en geniş milliyetçi kuruluştur.

Türk Ocağı dün olduğu gibi bugünde Partiler üstü bir kimliğe sahiptir. Günlük siyasetle değil milli mesleklerle uğraşır. Onlara çözümler üretir. Milli Kültür, ahlâk ve ülkünün geliştirilmesi ve Türklüğün yüceltilmesi için kurulan Türk Ocağı’nın bu amacı 105 yıldır hiç değişmemiştir.
Türk Ocağı Türk Milliyetçilerinin tüten ocağıdır. Bugün 80 den fazla şubesiyle Türk milletinden güç alıp, milletine güç vermektedir.

Türk milletinin uzun zamandır maruz kaldığı kültür emperyalizmine karşı Türk Ocağı çatısı altında birleşip mücadele edelim. “Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmenin tek yolu budur.”

 

Tahir KORUCUOĞULLARI – Türk Ocakları Balıkesir Şube Başkanı

İlginizi Çekebilir

GENEL KURUL ERTELEMESİ HAKKINDA DUYURU

Değerli Türk Ocaklılar; 20 Ağustos 2020 tarihinde yapılması planlanan 14.Olağan Genel Kurulumuz İçişleri Bakanlığının 24.07.2020 …

Wordpress Tema indir