Başkan

Tahir Korucuoğulları Kimdir?

1958’de Balıkesir’de doğdu. İlkokulu Merkez Hacı İlbey İlkokulu’nda, ortaokulu Oruçgazi Ortaokulu’nda, liseyi tarihi Balıkesir Lisesi’nde tamamladı.

Gençlik yıllarından itibaren kültürel ve sosyal hayatla beraber siyasetle iç içe bir hayat tarzını tercih ederken disiplinli bir ekip ruhu ile başarı kazanılacağını her fırsatta dile getirmesiyle tanınmıştır.

1975’te girdiği Balıkesir Necatibey Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler bölümünden 1979’da mezun oldu.

Sırasıyla Ordu Gölköy Lisesi, Kepsut Lisesi, Karesi Ortaokulu ve Merkez Armutalan Ortaokulu’nda görev yaptı. 1982’de tamamladığı askerlik görevinin ardından Balıkesir İmam Hatip Lisesi’ne tayin oldu. 1987 yılına kadar bu lisede T.C. İnkılap Tarihi dersleri okuttu. 1990 yılında kendi isteği ile kamu görevinden istifa etti.

1990-1998 yılları arasında ağırlıklı olarak inşaat sektöründe çalışmalarını devam ettirirken aktif  olarak siyasetle de uğraştı.Aynı  zamanda birçok sivil toplum  kuruluşunun  üyelik ve  yöneticiliğini  yaptı.Başta  Türk  Ocakları  olmak üzere  çeşitli dernek,sendika,ve kuruluşlarda  kuruculuk  ve yöneticilik olmak  üzere  aktif görevler  üstlendi. 2004 yılında  kamu  görevine  geri  döndü.2008 yılında emekli oldu.

2009 Yerel Seçimlerde Balıkesir Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiştir. 1998 yılında başladığı Özel Eğitim Kurumu Kurucu ve yöneticiliğine halen devam etmektedir. Girişimciliğin, çalışkanlığın ve yardımseverliğinin yanında, her kesimle barışık olması gibi ayrı bir özelliğe de sahiptir.

Çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. Evli olup iki çocuk ve iki torun sahibidir.

YENİ GALERİLER

Türk Ocakları Balıkesir Şubesi

Türk Ocakları Balıkesir Şubesi'ne ait kurumsal bilgilerin, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Türk Ocakları Balıkesir Şubesi

Adres: Dumlupınar Mahallesi Koca Okul Sokak No:21 Karesi/BALIKESİR
10100 /

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.